Ježíšek se spletl. Jaroslava hofmanová

30.12.2017 15:14

Pod voňavým vánočním stromečkem se objevila kupa dárečků všech velikostí i barev a osmiletá Sofie je vesele rozdávala ostatním členům rodiny.

„Tohle je pro mamku, tohle pro taťku, tohle pro mě.“ Usmívala se, když dárky roznášela, i když později dychtivě trhala lesklé obaly.

S rodiči si dárky vzájemně ukazovali, chválili je, děkovali. Byl to moc kouzelný večer, plný překvapení a radosti.

Další den celá rodina navštívila jejich starou babičku. „Koukej, babi, co jsem dostala pod stromeček!“ Sofie se hned pochlubila krásnou, barevnou peněženkou, protože tenhle dárek se jí líbil ze všech nejvíc. Vytáhla peněženku z kabelky a položila ji na sváteční ubrus.  Babička se však zamračila a na pár nejbližších vteřin oněměla. V její tváři se odrážel nemalý údiv. 

„Ale to přece nebyl dárek pro tebe,“ pronesla rozhořčeně, když se vzpamatovala. „To byl dárek pro tvoji maminku!“

Sofie udiveně zvedla zelenkavé oči. „Jak to? Na dárku bylo přece napsané moje jméno!“

Babička zakroutila odmítavě hlavou. „Těžko,“ mračila se. „Vím jistě, že tenhle dárek není pro tebe, protože jsem ho sama Ježíškovi kupovala. Zřejmě se při nadepisování spletl,“ pokračovala neústupně babička. „Musíš to napravit a dárek vrátit tomu, komu byl určený." Sofii zestmutněla, s peněženkou se nerada loučila, ale co naplat? Sice jí to mrzelo, ale na druhou stranu, i Ježíšek se někdy může splést. Je to přece malé miminko.

Jaroslava Hofmanová