Ošklivá kočička Anička

Naše Simča miluje všechna zvířátka, která existují, ráda jim pomáhá a snaží se je zachraňovat. Vloni na počátku léta projížděla internet a najednou jásavě zvolala. 

„Jé, maminko, pojď se kouknout! Nějaká paní zachránila březí kočičku a před dvěma měsíci se jí narodila čtyři koťata, která nabízí zadarmo. Jsou tady i fotky, nevezmeme si jedno?“ Ze zvědavosti jsem na černobílá koťata jedním očkem jukla. 

„Jsou krásný,“ uvažovala jsem nahlas. „Jen tohle je kapku ošklivý!“ Ukázala jsem prstem na poslední kotě, na kterém se příroda opravdu vyřádila. Jedno ucho černé, druhé bílé, hřbet puntíkatý, nohy lurexový. „To bych asi nechtěla, pomyslela jsem si,“ ale nahlas jsem neřekla nic. Asi o hodinu později mě Simča přepadla v kuchyni při vaření večeře.

 „Maminko, tak jsem té paní napsala, jenže ona prý už všechna koťata rozdala, zbylo jí jen to jedno, co se ti nelíbí. Můžu si ho od ní vzít?“ 

Nakonec se tedy kočička, kterou Simča pojmenovala Anička, octila  v našem domově a my ji máme dnes nesmírně rádi. Naše srdíčka si získala nejen tím, že byla úžasně čistotná a poslušná, ale především milá, mazlivá a hlavně vděčná. Měli jsme už pár kočiček, ale tahle hrála prim, možná nám chtěla poděkovat za to, že jsme se jí ujali.

Ps. Anička se nám 29. 4. 2017 (přesně týden před svými prvními narozeninami) ztratila. Nevrátila se. Nenašli jsme ji.

Jaroslava Hofmanová